Totus Tuus Banner Exchange
 
   
MENU
- Home
- Kush jemi?
- La nostra storia
- Biografia Fondatore
- Attività G.a.m.
- Canti G.a.m.
- Meditare il Rosario
- Gente di Alta quota
- Esame di coscienza
- La preghiera
- Messaggi di Medjugorje
- Catechismo
- Giovani di oggi...
- Via Crucis con immagini
- Parabole di Gesł
- Parola del Dio vivo...
- Novena all' Immacolata
- KRYQI I SHĖN BENEDIKTIT 

TE NDRYSHME

- Fol me Webmaster
- Kontrollo emailin tend
- Zgjero kete sit
- Kartolina elektronike
- Liturgia del giorno
- Apparizioni a Fatima
- Lascia il tuo segno
- Download
- Aggiungi a Prefiti
- Aggiungi Home Page
- Link
- Partecipa al sondaggio
- Missioni Estive 2005!!
- Fotografie Loreto 2004
- Rosario parlato meditato
- Riflessione sul senso della vita 1° parte
- 2° parte
- Libro sulla Fiducia


Vizita nga 03/06/2002

Kane vizituar kete sit :

 

Mireserdhe!!!


Mirë se erdhët në sitin R.z.m. të Mesinës. R.z.m.-ja (Rini e zjarrtë marjane) e Mesinës ka dashur të krijojë këtë sit për qëllim ungjillëzimi! NUK ka qëllime fitimi!

Një aventurë lind sepse është e menduar prej Zotit, rritet sepse është e ndihmuar, e nxitur, e penguar, e dashur, e buruar nga lutja…

Siti messinagam.it i përket Zotit dhe Nënës Qiellore dhe gjithë atyre që e kanë përcjellë në rrugën që Ata kanë përshkuar.

Lëvizja falënderon të gjithë ata që e ndihmojnë dhe do të ndihmojnë që siti të prodhojë rezultate të mira!!! Faleminderit pë vizitën tënde!!!


Historia e muajit shtator....

Do tė dėshmojmė gėzimin...

... edhe ju gjithashtu do tė dėshmoni pėr mua, sepse jeni me mua qė nė fillim. (Gjn. 15, 27)
Kemi kuptuar, o Zot, se buzėqeshja qė dhurojmė ėshtė shenja dalluese e jona. E ne buzėqeshim falė gėzimit qė na vjen prej pranisė Sate. Kur e dimė se je me ne, kėrcejnė zemrat tona, krejt qenia jonė dridhet pėr ty e i madh ėshtė gėzimi nė ne e pėrreth nesh. Mė nė fund, Ti je gėzimi. Ti je gėzimi i tė kushtuarve tė tu; Ti je gėzimi i atyre, qė me zemėr tė pastėr tė kėrkojnė; Ti je gėzimi i foshnjės qė sapo lind dhe i tė moshuarit qė nė paqe pret takimin e lavdishėm me Ty.
Ti je gėzimi i fėmijėve qė lozin dhe rrezatojnė pafajėsinė e fillimit. Ti gėzimi i tė rinjve, nė pėrpjekjet dhe angazhimin e tyre pėr njė botė mė tė mirė; Ti, o Zot, Jezu Krisht, gėzimi i grave dhe i burrave, qė ēdo ēast e ēdo ditė bėjnė hapa dhe gjeste dashurie.
Ti, burimi i gėzimit dhe gėzimi vetė, paqja e njeriut je, qė nė ēdo rrahje tė zemrės shpreson e beson se pėr Ty e me Ty mund tė ndėrtohet Qytetėrimi i Ri.
Kemi kuptuar, o Zot, se trashėgimi mė i madh, qė mund t’ju lėmė brezave tė ardhshėm ėshtė gėzimi, ai gėzim qiellor, qė Ti e ke mbjellė me Fjalėn tėnde nė secilin prej nesh.
Do tė dėshmojmė gėzimin, pra, o Zot, e duke bėrė kėshtu e dimė se do tė dėshmojmė pėr Ty. Do tė dėshmojmė gėzimin, o Zot, por gjithmonė me buzėqeshje nė gojė e zemrėn plot hare me sigurinė qė na ke dhėnė se gjithmonė je me ne.
E do ta shpallim gėzimin mbi pullazet e shtėpive, nėpėr rrugėt e thjeshta tė fshatrave ku kemi lindur e nė ato tė zhurmshmet, ku tashmė jetojmė; do ta shpallim gėzimin tek tė pikėlluarit, tek tė burgosurit, tek ata qė janė tė dėnuar me vdekje.
Do ta shpallim gėzimin atje ku gėzim nuk ka, por gjithmonė me Ty, o Zot, sepse vetėm Ti ke mundur ta shndėrrosh pikėllimin tonė nė njė gėzim qė kurrė nuk do tė mbarojė.
Po, o Zot, do tė lėvizim gjithmonė nė gėzim, do ulemi e do ngrihemi gjithmonė nė gėzim... Edhe frymė do tė marrim nė gėzim... E ēdo ditė do tė zhytemi nė Eukaristinė tėnde, qė tė mund tė jemi me tė vėrtetė misionarė sa mė tė denjė tė gėzimit. Tė gėzimit Tėnd. Amen! Aleluja!

Nikolin Sh. Lėmezhi - Shkodėr, mė 30. 05. 2011

Pėrktheu: Nikolin Sh. Lėmezhi - e-mail: nikolin.lemezhi@gmail.com

NEWS


KONTAKTE

Webmaster: Barbaro Giorgio.
E-mail: webmaster@messinagam.it

Përktheu:
Nikolin Sh. Lëmezhi

Per informacion:
E-mail: gam.messina@messinagam.it

Nje mendim per ty... 

Copyright © 2005 Messinagam - Tutti i diritti riservati.